Go back
General characteristics
| Item number | KIT-TV75 |
| EAN code | 9090171021011 |
| Technology | LED |
| Type | BULBS |
| Family | STRIP |
| Line | KIT TV |
Dimensions
| Height | 2 mm |
| Length | 3000 mm |
| Width | 10 mm |
| Thickness | 2 mm |
| Net weight | 77 gr |
Packing
| Package | Color Box |
| Gross weight | 148 gr |
| Master Carton | 40 pz |
| Inner Carton | 20 pz |
Technical features
| Power per meter | 1.33W/m |
| Effective power | 4 W |
| Output luminous flux | 60 Lm |
| Flux measurement angle | 360° |
| Light color | RGB |
| LEDs per meter | 30 |
| Beam opening | 120° |
| Color rendition (CRI) | 80 |
| Dimmable | Y |
| Voltage | 5-5 V/DC |
Other characteristics
| Warranty years | 2 |
| Current consumption | 750 mA |
| Duration | 30000 h |
| Operating temperature | -20 +40 °C |
| Isolation Class | III |
| Degree of protection | IP20 |