Go back
STRIP
ACCENTO COB
ACOB-1451222
- Power
- 70W
- Luminous flux
- 1350 Lm/m
- Light color
- 2200 K (Warm white)
General characteristics
| Item number | ACOB-1451222 |
| EAN code | 9090171021776 |
| Technology | LED |
| Type | BULBS |
| Family | STRIP |
| Line | ACCENTO COB |
Dimensions
| Length | 5000 mm |
| Width | 10 mm |
| Thickness | 2 mm |
| Net weight | 103 gr |
Packing
| Package | Color Box |
| Gross weight | 131 gr |
| Master Carton | 20 pz |
| Inner Carton | 10 pz |
Technical features
| Power per meter | 14W/m |
| Effective power | 70 W |
| Output luminous flux | 6750 Lm |
| Flux measurement angle | 360° |
| Light color | 2200 K |
| LEDs per meter | 512 |
| Beam opening | 120° |
| Color rendition (CRI) | 90 |
| Dimmable | Y |
| Voltage | 24-24 V/DC |
Other characteristics
| Warranty years | 2 |
| Current consumption | 2750 mA |
| Energetic class | F |
| Duration | 25000 h |
| Operating temperature | -15 +40 °C |
| Degree of protection | IP20 |