Go back
BRACKETS
KIT SENSOR 30x120
KIT-PLFS120B
If the room to be lit does not have a false ceiling, then it is possible to use the KIT PLAFONE. External frame for LED panel that allows for ceiling installation like a normal ceiling light.
General characteristics
| Item number | KIT-PLFS120B |
| EAN code | 9090171013887 |
| Technology | LED |
| Type | ACCESSORY |
| Family | BRACKETS |
| Line | KIT SENSOR |
Dimensions
| Height | 67 mm |
| Length | 1234 mm |
| Width | 334 mm |
| Thickness | 67 mm |
| Net weight | 2480 gr |
Packing
| Package | Box |
| Master Carton | 5 pz |
| Inner Carton | 1 pz |
Technical features
| Dimmable | N |
Other characteristics
| Warranty years | 2 |