Go back
BRACKETS
KIT PLAFONE Frame 60x120
KIT-PLFS60120N
If the room to be lit does not have a false ceiling, then it is possible to use the KIT PLAFONE. External frame for LED panel that allows for ceiling installation like a normal ceiling light.
General characteristics
| Item number | KIT-PLFS60120N |
| EAN code | 9090171017311 |
| Type | ACCESSORY |
| Family | BRACKETS |
| Line | KIT PLAFONE Frame |
Dimensions
| Height | 67 mm |
| Length | 1234 mm |
| Width | 634 mm |
| Thickness | 67 mm |
| Net weight | 3054 gr |
Packing
| Package | Box |
| Master Carton | 4 pz |
| Inner Carton | 1 pz |
Technical features
| Dimmable | N |
| Dimmer protocol | 0-10 Volt |
Other characteristics
| Warranty years | 2 |