Go back
GARDEN
BOLLA SOLARE
BLL-042500
- Power
- 0.40W
- Luminous flux
- 3 Lm
- Light color
- RGB+3000 K (Warm white)
General characteristics
| Item number | BLL-042500 |
| EAN code | 9090171022643 |
| Technology | LED |
| Type | LUMINAIRE |
| Family | GARDEN |
| Line | BOLLA |
Dimensions
| Diameter | 250 mm |
| Thickness | 230 mm |
| Net weight | 510 gr |
Packing
| Package | Box |
| Gross weight | 824 gr |
| Master Carton | 4 pz |
| Inner Carton | 1 pz |
Technical features
| Effective power | 0.40 W |
| Output luminous flux | 3 Lm |
| Flux measurement angle | 360° |
| Light color | RGB+3000 K |
| Beam opening | 360° |
| Color rendition (CRI) | 80 |
| Dimmable | Y |
| Light Sensor | Y |
| Voltage | 5-5 V/DC |
Other characteristics
| Warranty years | 2 |
| RAL | 9010 |
| Operating temperature | -15 +40 °C |
| Isolation Class | III |
| Degree of protection | IP44 |
Battery
| Solar Panel | Y |
| Battery life | ~48 h |
| Battery capacity | 1200 mAh |
| Battery model | 1 Ioni di Litio, 18650 |
| Battery Warranty (years) | 1 |