Go back
PANELS
P-QUADRO RECESSED
PRL-361230
- Power
- 36W
- Luminous flux
- 1476 Lm
- Light color
- 3000 K (Warm white)
General characteristics
| Item number | PRL-361230 |
| EAN code | 9090171011463 |
| Technology | LED |
| Type | LUMINAIRE |
| Family | PANELS |
| Line | P-QUADRO RECESSED |
Dimensions
| Height | 8 mm |
| Length | 1200 mm |
| Width | 100 mm |
| Thickness | 8 mm |
| Hole Size | 80 x 1180 mm |
| Net weight | 743 gr |
Packing
| Package | Box |
| Gross weight | 1230 gr |
| Master Carton | 10 pz |
| Inner Carton | 1 pz |
Technical features
| Effective power | 36 W |
| Output luminous flux | 1476 Lm |
| Flux measurement angle | 360° |
| Light color | 3000 K |
| Beam opening | 120° |
| Color rendition (CRI) | 82 |
| Dimmable | N |
| Dimmer protocol | 0-10 Volt |
| Voltage | 220-240 V/AC |
Other characteristics
| Warranty years | 2 |
| Power factor | 0,90 |
| Hertz | 50/60 Hz |
| Current consumption | 158 mA |
| Duration | 30000 h |
| Ignition cycles | 15000 |
| Operating temperature | -10 +40 °C |
| Isolation Class | II |
| Degree of protection | IP20 |