Go back
LINEAR
PRIS MEA TAPPO TERMINALE
PRIS-CAPBI
High-quality lighting merges with creative freedom.
PRIS MEA offers maximum customization and versatility, with modules, diffusers, and connectors that fit together perfectly.
General characteristics
| Item number | PRIS-CAPBI |
| EAN code | 9090171027617 |
| Type | ACCESSORY |
| Family | LINEAR |
| Line | PRIS MEA |
Dimensions
| Length | 74 mm |
| Width | 59 mm |
| Thickness | 24 mm |
| Net weight | 70 gr |
Packing
| Package | Box |
| Master Carton | 32 pz |
| Inner Carton | 1 pz |
Technical features
| Dimmable | N |
Other characteristics
| Warranty years | 5 |
| RAL | 9003 |