Go back
GLOBE
HARMONY
HRDG125-242730
- Power
- 24W (130W )
- Lamp connection
- E27
- Luminous flux
- 2500 Lm
- Light color
- 3000 K (Warm white)
General characteristics
| Item number | HRDG125-242730 |
| EAN code | 9090171017274 |
| Technology | LED |
| Type | BULBS |
| Family | GLOBE |
| Line | HARMONY |
Dimensions
| Height | 173 mm |
| Diameter | 125 mm |
| Thickness | 173 mm |
| Net weight | 150 gr |
Packing
| Package | Color Box |
| Gross weight | 215 gr |
| Master Carton | 24 pz |
| Inner Carton | 6 pz |
Technical features
| Lamp connection | E27 |
| Effective power | 24 W |
| Equivalent power | 130W |
| Output luminous flux | 2500 Lm |
| Flux measurement angle | 360° |
| Light color | 3000 K |
| Beam opening | 260° |
| Color rendition (CRI) | 80 |
| Dimmable | Y |
| Dimmer protocol | Trailing Edge |
| Voltage | 220-240 V/AC |
Other characteristics
| Warranty years | 2 |
| Hertz | 50/60 Hz |
| Current consumption | 110 mA |
| Energetic class | F |
| Duration | 20000 h |
| Ignition cycles | 10000 |
| Operating temperature | -15 +40 °C |
| Degree of protection | IP20 |