Go back
STRIP
ACCENTO
ACBL-486030
- Power
- 14.40W
- Luminous flux
- 420 Lm/m
- Light color
- 3000 K (Warm white)
General characteristics
| Item number | ACBL-486030 |
| EAN code | 9021486030108 |
| Technology | LED |
| Type | BULBS |
| Family | STRIP |
| Line | ACCENTO |
Dimensions
| Height | 2.9 mm |
| Length | 3000 K |
| Width | 8 mm |
| Thickness | 2.9 mm |
| Net weight | 96 gr |
Packing
| Package | Bob. 3 m. in Blister |
| Gross weight | 298 gr |
| Master Carton | 20 pz |
| Inner Carton | 10 pz |
Technical features
| Power per meter | 4.80W/m |
| Effective power | 14.40 W |
| Luminous flux per meter | 420 Lm/m |
| Output luminous flux | 1260 Lm |
| Flux measurement angle | 360° |
| Light color | 3000 K |
| LEDs per meter | 30 |
| Beam opening | 120° |
| Color rendition (CRI) | 80 |
| Dimmable | N |
| Voltage | 100-240 V/AC |
Other characteristics
| Warranty years | 2 |
| Current consumption | 100 mA |
| Energetic class | F |
| Duration | 50000 h |
| Operating temperature | -15 +40 °C |
| Isolation Class | II |
| Degree of protection | IP20 |