Go back
STREET LIGHT
SUNNY XL 2 CCT 3000K-4000K
SUNXL-204000
- Power
- 15W
- Luminous flux
- 2000 Lm
- Light color
- 3000 K (Warm white); 4000 K (Natural white)
General characteristics
| Item number | SUNXL-204000 |
| EAN code | 9090171027174 |
| Technology | LED |
| Type | LUMINAIRE |
| Family | STREET LIGHT |
| Line | SUNNY XL |
Dimensions
| Diameter | 400 mm |
| Thickness | 120 mm |
| Net weight | 2340 gr |
Packing
| Package | Box |
| Master Carton | 1 pz |
| Inner Carton | 1 pz |
Technical features
| Effective power | 15 W |
| Output luminous flux | 2000 Lm |
| Flux measurement angle | 360° |
| Light color | 3000 K; 4000 K |
| Beam opening | 360° |
| Color rendition (CRI) | 80 |
| Dimmable | N |
| Light Sensor | Y |
| Voltage | 6.4-6.4 V/DC |
Other characteristics
| Warranty years | 2 |
| Duration | 35000 h |
| Ignition cycles | 15000 |
| Operating temperature | -20 +50 °C |
| Isolation Class | III |
| Degree of protection | IP65 |
| Impact resistance | IK07 |
Battery
| Solar Panel | Y |
| Battery life | ~15 h |
| Battery capacity | 6000 mAh |
| Battery model | LiFePO4 |
| Battery Warranty (years) | 1 |