Go back
WALLWASHER
REGOLO
REG-CND5P
REGOLO represents the highest point of facade lighting technology, enhancing architectural details with precise light.
General characteristics
| Item number | REG-CND5P |
| EAN code | 9090171025439 |
| Technology | LED |
| Type | ACCESSORY |
| Family | WALLWASHER |
| Line | REGOLO |
Dimensions
| Diameter | 33 mm |
| Thickness | 120 mm |
| Net weight | 55 gr |
Packing
| Package | Box |
| Master Carton | 30 pz |
| Inner Carton | 1 pz |
Technical features
| Dimmable | N |
Other characteristics
| Warranty years | 5 |
| Current consumption | 32000 mA |
| Operating temperature | -25 +40 °C |
| Degree of protection | IP68 |