Go back
CONTROLLER
ACCENTO PRO Flow CENTRALINA PER ACPFLOW-151200
ACPFLOW-CENT
The possibilities to characterize a domestic or commercial environment are virtually endless thanks to our professional LED strips.
General characteristics
| Item number | ACPFLOW-CENT |
| EAN code | 9090171027808 |
| Technology | LED |
| Type | ACCESSORY |
| Family | CONTROLLER |
| Line | ACCENTO PRO Flow |
Dimensions
| Length | 186 mm |
| Width | 86 mm |
| Thickness | 25 mm |
| Net weight | 559 gr |
Packing
| Package | White box |
| Gross weight | 661 gr |
| Master Carton | 10 pz |
| Inner Carton | 1 pz |
Technical features
| Dimmable | Y |
| Voltage | 5-24 V/DC |
Other characteristics
| Warranty years | 3 |
| Operating temperature | -30 +50 °C |
| Degree of protection | IP20 |